Žula

Žula je jeden z najstarších používaných materiálov v oblasti, v ktorej pôsobíme. Je veľmi odolná a preto je vhodná pre použitie v interiéroch aj v exteriéroch, kde je predpokladaný zvýšený pohyb a vlhkosť. Žula sa v širokej miere sa využíva ako stavebný a obkladový kameň a taktiež ako dlažobný kameň, najmä kvôli svojej životnosti a exkluzívnemu vzhľadu.

Je vysoko odolná voči poškriabaniu, popraskaniu a taktiež voči teplu. Bežné činnosti v kuchyni alebo kúpeľni nepredstavujú pre žulu žiaden problém a znesie dokonca aj položenie rozpáleného hrnca bez podložky. Všetky tieto výhody navyše ku kráse akú prírodný kameň ponúka, robia žulu ideálnu pre použitie ako pracovnú dosku do kuchyne resp. do kúpeľne, alebo ako luxusne vyzerajúcu dosku konferenčného stolíka.

Žula sa dá čistiť obyčajnou teplou vodou s prídavkom saponátu. V prípade potreby je možné použiť špeciálny prípravok na čistenie povrchov žuly alebo iného prírodného kameňa. Žulu je možné chrániť aj jej impregnáciou. Použitím impregnačných prípravkov sa uzavrie jej povrch a tým sa zabráni prípadnému vsiaknutiu neželaných nečistôt.

Odtieňov žuly je tak veľa, že je možné ju použiť v interiéri akéhokoľvek štýlu a farby.

Za účelom prispôsobenia žulovej dlažby k už existujúcemu dizajnu je žulová dlažba vyrábaná s rôznymi povrchovými úpravami. Od vysoko lesklého povrchu v ktorom jasne vidieť kryštály, cez matný, až po drsný (kartáčovaný) povrch.

Vzorkovník

Partneri